Vis dažniau į ugdymo procesą integruojame technologijas    įvairius - prietaisus, įrenginius, edukacinius robotus. Visa tai padeda sužadinti vaikų smalsumą, tobulina ir plėtoja vaikų įgūdžius, kurie neabejotinai pravers ateityje. Ugdytiniams smagu, kad edukaciniai robotai gali judėti, reaguoti į aplinką, skleisti įvairius garsus, rodyti emocijas, keisti spalvas. Šiais robotais mokomasi programavimo, tikslo siekimo, komandinio darbo pradmenų, lavinamas erdvinis suvokimas, mokomasi pažinti kryptis.

Todėl „Svirpliukų“ grupės vaikai vėl lankėsi STEAM centro atradimų laboratorijoje „Rotariukas“ ir susipažino, kaip pasaulį supranta robotas ir kaip žmogus. Linksmai ir kūrybiškai žaisdami, bendraudami su mokytoju Tomu, mažieji atradėjai sužinojo pagrindinius roboto ir žmogaus panašumus bei skirtumus.

Įsitikinome, kad robotų įtraukimas į ugdymo procesą garantuoja vaikų susidomėjimą, įsitraukimą į veiklas ir nepamirštamas emocijas.

Parengė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rasa Bakšienė