,,Boružiukų“ grupės vaikai dažnai žaidžia profesinius žaidimus, užduoda daug klausimų apie įvairius darbus, domisi ir nori sužinoti daugiau. Smalsumui patenkinti nuspendėme pasikviesti tėvelius į pagalbą. Rugilės mama dirba gydytoja, ir maloniai sutiko vaikams papasakoti apie jos darbo ypatumus.

Gydytojo profesija vaikams gerai žinoma ir labai įdomi. Daugumai vaikų yra tekę lankytis pas gydytojus ligoninėje, bet kai gydytoja aplankė vaikus grupėje buvo staigmena.

Pirmiausia gydytoja priminė vaikams kokiu telefono numeriu reikia skambinti nutikus bėdai. Pasiteiravo vaikų kokiais atvejais dažniausiai kreipiamės pagalbos, vaikai išvardino daugybę priežasčių. Padėjo vaikams prisiminti svarbiausius sveikos gyvensenos būdus. Vaikai žinojo daug, bet saldumynų nevartojimas pirmavo. Ir galiausiai buvo atidaryta ,,Žaislų ligoninė“. Vaikai iš namų atsinešė negaluojančių žaisliukų kuriems reikėjo įvairios pagalbos, ,,Žaislų gydytojai“ kibo į darbą. Vaikai tvarstė žaizdas, matavo temperatūrą ir kraujo spaudimą, tikrino gerklytę, lašino vaistus ir net naudojosi švirkštais. Po ilgo gydymo proceso visi ligoniai pagijo ir buvo išleisti iš ligoninės.

Vaikai daug sužinojo apie gydytojo profesiją, turėjo galimybę apžiūrėti bei praktiškai išbandyti įvairius gydytojo instrumentus ir priemones. Po sunkių mokslų visiems vaikams buvo įteikti ,,Žaislų gydytojo“ pažymėjimai.

Dėkojame Rugilės mamai už šiltą, žaismingą ir turiningą patirtį. Džiaugiamės tėvelių noru bendradarbiauti, kitą mėnesį tęsime profesijų patirtinius mokymus.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Inga Žlabickienė