Vis garsiau mūsų visuomenėje kalbama, koks svarbus vaikų gyvenime yra ankstyvasis ugdymas. Pirmieji treji gyvenimo metai daugelio vaikystės ir asmenybės raidos tyrinėtojų laikomi svarbiausiais, nes šiuo laikotarpiu formuojasi pasitikėjimo savimi ir kitais, prieraišumo, savarankiškumo ir daugelio kitų savybių pamatai. Nuo to, kokias ugdymosi sąlygas sudarome vaikui vaikystėje, didele dalimi priklauso visas tolesnis jo gyvenimas.

Atvėrus duris STEAM atradimų laboratorijai „Rotariukas” Utenoje labai nudžiugome. Pasitarę su mokytoju Tomu, nutarėme, kad ir patys mažiausieji atrastų ką nuveikti šioje erdvėje. Žaidimai su robotu Rotariuku vaikus tiesiog užbūrė. Visa tai nauja, įdomu, nepaprasta. Nauji daiktai skatina liesti, tyrinėti, veikti, kurti ir žaisti kitaip. Džiaugiamės nauja erdve mūsų mieste ir tikime, kad joje kiekviena diena bus kupina atradimų, kūrybinių stebuklų ir plačių šypsenų.

Ačiū nuostabiam mokytojui Tomui už tai, kad mažieji tyrinėtojai turėjo galimybę pasidžiaugti puikia erdve ir naujais ugdymosi metodais.

Parengė ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Aušra Paškevičienė