Visą savaitę darželio bei grupių aplinka puošėsi trispalvės spalvomis: pražydo geltonos, žalios ir raudonos gėlės, ant langų nutūpė paukšteliai, puikavosi žodis LIETUVA, plazdėjo trispalvės vėliavėlės. Lauko erdvėse stūksojo ledinės pilys, kurias puošė trispalvės vėliavėlės. Vyresnieji vaikai lankėsi Utenos kraštotyros muziejuje, gilino savo žinias edukacinėje pamokoje apie Lietuvos istoriją.

Augdami vaikai vis geriau suvokia žodžius „tėvynė“ ar „gimtinė“, žino, kad yra lietuviai ir tuo didžiuojasi. Gal todėl vasario 16 d. (vaikų vadinama Lietuvos gimtadieniu) yra viena mėgstamiausių vaikų švenčių. Lietuvai vaikai dovanojo visus savo darbus, dainas, šokius, piešinius ir eiles. Rytmetyje „Tau, gimtine mano...“ svirpliukai pasipuošė savo kurtais maskuojančiais kareiviškais drabužiais ir pašoko įspūdingą šokį. Spindulėliai traukė akį savo aukštaitiškais tautiniais drabužiais, kiti vaikai puošėsi trispalvėmis širdelėmis, gėlėmis, kaspinėliais ir, žinoma, šypsenomis. Visi linksmai šoko, dainavo ir grojo. Šventę vainikavo bendras šokis - polkutė.

Su gimtadieniu, Lietuva!