Linksmasis traukinukas pakvietė priešmokyklinukus ,,Spindulėlių‘‘ ir ,,Smalsiukų‘‘ grupės vaikus nuvykti į ,,rudeninį daržą“. Susikibę draugiškai už rankų, vaikai turėjo aplenkti kliūtis ir neišmindyti daržo. Visi labai stengėsi būti atidūs, neužlipti ant lysvėje pūpsančių daržovių.

Bekeliaudami vaikai išalko, todėl nutarė ,,išsivirti bulvienę‘‘. Smagiai dainuodami suko ratukus. Pažaidę, vaikai apžiūrėjo Dėdės Rudenėlio pintinėje esančias daržoves, jas pavadino, ragavo, matavo, skaičiavo, lygino, svėrė, ieškojo plakatuose, paveikslėliuose. Pasistiprinę ėmėsi darbo.

Pasiskirstę, kurioje lysvėje darbuosis, štampukais ( iš bulvių, morkų, cukinijų, obuolių) štampavo daržoves.

Pabaigę darbą, visi pasidžiaugė kiek daug daržovių darže, aptarė spalvas, palygino kuriame darže daugiau užaugo. Kelionės metu vyresnieji rūpinosi savo mažaisiais draugais. Padėjo jiems štampuoti, priminė spalvų pavadinimus. Savo darbus vaikai įvertino šypsenomis.

Tai pirma ,,Spindulėlių“ ir ,,Smalsiukų“ kelionė rudens takeliu, tačiau visi vaikai nutarė, kad ne paskutinė.

Parengė priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo

mokytojos metodininkės Violeta ir Rita