„Čia Narkūnų piliakalnis žilas,

Mena būdą mus bočių senų...“

Ne veltui dainiai taip skambiai apdainavo mūsų gimtąjį miestą – Uteną. Čia galima aplankyti gražiausius gamtos kampelius, įžymias vietas, išgirsti čiurlenančius istoriją upelius. Tačiau kiek bepažintume Uteną, dar daug lieka nežinomų, nelankytų ar primirštų vietų. Todėl „Eglutės“ pradinukai, tęsdami projektinę veiklą „Mano miestas tarsi bičiulis – pažįstamas, mielas, svarbus“, šiandien dar daugiau sužinojo, pamatė, patyrė. Trečiokai apsilankė A. ir M. Miškinių literatūrinėje - etnografinėje sodyboje Juknėnuose, kurioje yra įkurta senoji mokykla. Skambant senoviniam varpeliui, smagiai subėgę į senove kvepiančią klasę, rimtai kibo į mokslus: rašė grifelinėje lentelėje kreida bei plunksna sąsiuvinyje, sužinojo, kaip patiems pasigaminti rašalą, skaitė ir atliko užduotis iš senųjų vadovėlių.

Pirmokai ir antrokai aplankė Utenos himne apdainuotą Narkūnų piliakalnį, išgirdo legendą apie kunigaikštį Utenį ir sužinojo, iš kur kilo piliakalnio pavadinimas. Per pamokas įgytas žinias pritaikė praktiškai: išmatavo piliakalnio aukštį, suskaičiavo laiptelius, pro padidinamąjį stiklą stebėjo augaliją ir gyvūniją, jėgas išbandė įvairiuose žaidimuose. Na, o įdomiausia veikla buvo – lobio ieškojimas.

Galime rasti net ir patį didžiausią lobį... Tačiau didžiausias turtas yra kuo daugiau žinoti apie savo gimtinę, mylėti ir didžiuotis ja.