Vaikai iš prigimties myli gamtą. Miškas bei medžiai – erdvė, kur galima ne tik mokytis, bet ir kurti. Ikimokyklinukai jau gali suprast, kad ruduo yra metų laikas tarp vasaros ir žiemos, kad rudenį medžių lapai pasidabina gražiausiomis spalvomis, darže užauga gausybė daržovių.

Žaidimai gamtoje skatina kognityvinę, emocinę ir fizinę vaiko raidą, skatina kūrybiškumą, ugdo gebėjimą spręsti problemas. Be to, kadangi vaikai mokosi per pojūčius, tai, susipažindami su gamta iš arti, jie geriau supranta tai, ko mokosi. Tad vaikams yra gyvybiškai būtina žaisti kieme, keliauti į parką, stebėti krentančius lapus, voliotis žolėje.

,,Smalsiukų“ grupėje vyko projektas ,,Rudenėlio takeliu“. Kelionę pradėjome kartu su ,,Spindulėlių“ grupės vaikais keliaudami ,,traukinuku į daržą“. Ragaudami, apžiūrinėdami, lytėdami, uostydami įvairias daržoves vaikai išmoko jas lyginti, skaičiuoti, nusakyti jų skonį, pavadinti. Žaisdami žaidimus lauko erdvėse, susipažino su darželio kieme augančiais medžiais, stebėjo kaip keičiasi medžių lapų spalvos, kaip vėjas plėšia nuo medžių lapus. Prisirinkę margaspalvių lapų pasikvietėme tėvelius į svečius. Vaikai su tėveliais sukūrė bendrą darbelį ,,Aitvarą“. Dėkojame tėveliams už geranoriškumą ir norą bendradarbiauti. Išsiaiškinome, kad vaikams patinka ruduo, nes galima per lietų vaikščioti su skėčiais :-)

Parengė ,,Smalsiukų“ grupės auklėtoja metodininkė Rita Katinienė