Natūralios gamtos stebėjimas, tyrinėjimas mažo žmogaus gyvenime atlieka svarbų vaidmenį. Vaikams patinka paimti, paliesti, išbandyti, stebėti. Vykdydami projektą ,,Rudenėlio takučiu“, atlikdami siūlomas veiklas, „Boružiukų“ grupės vaikai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie metų laikų kaitą, gamtos reiškinius, stebėti rudenėjančios gamtos grožį, patirti jos teikiamus malonumus.

Stebėdami, tyrinėdami, veikdami rudenėjančioje gamtoje, vaikai surado atsakymus į klausimus:   Kaip pasikeitė gamta rudenį? Kokiomis spalvomis rudenėlis nudažė medžius? Ką sako medis? Kokios gamtos dovanos darže ir sode?

Visą projekto laiką stebėjo orus, vardino kada oras būna giedras, o kada lietingas. Apibendrindami stebėjimų rezultatus sprendė kokių orų rudenį daugiau. Žaidė įvairius žaidimus: ,,Svečiuose pas saulytę“, ,,Per tiltelį“, ,,Skraidantys lapeliai“. Vaikai smagiai atliko kūrybines užduotis: klijavo džiovintus lapelius gėlytes, vėrė lapų vėrinius, iš gamtinės medžiagos dėliojo raideles, skaičiukus, įvairias kompozicijas, klausėsi ką sako medis... Džiaugėsi savo ir draugų kūrybinių darbų rezultatais.

,,Boružiukų“ grupės mokytojos Zita ir Nida

.