,,Smalsiukų“ grupės vaikai, kartu su mokytojomis Rita ir Nijole, vykdė projektą ,,Šviesos ir tamsos, dienos ir nakties kaita“. Tyrinėdami gaublį aiškinosi, kodėl dieną keičia naktis, o po jos išaušta rytas ir vėl ateina diena. Mokėsi tiksliai vartoti laiką nusakančias sąvokas. Aiškinosi kokie gyvūnai aktyvūs dieną, o kokie medžioja naktį. Daug diskusijų sukėlė pokalbis apie žmones, kurie turi dirbti ir naktį. Vaikams daug emocijų sukėlė žaidimai, kai užrištomis akimis reikėjo atpažinti draugą, arba nueiti iki nurodytos vietos. Vaikai pripažino, kad sunku orientuotis tamsoje. Susidomėję tyrinėjo šešėlius. Sukūrėme šešėlių teatrą ir sekėme pasakas.

Rudenį dienos niūrios, saulutė retai pasirodo danguje. Iš gamtinės medžiagos ir paskutinių rudens žiedų sukūrėme geltoną eglutę, nuo kurios švytėjimo tapo šilta ir šviesu širdyse.

Tamsa vaikus traukia, bet kartu ir baugina. Visi nekantriai laukė vakaro, kai su savo pagamintais žibintais galės tamsoje išeiti į kiemą. Spalvotos žibintų švieselės gražiai sužibo tamsoje. Vaikai didžiavosi, kad visai nebaisu vaikščioti tamsoje. Ačiū tėveliams, kurie nepatingėjo išeiti su vaikais į kiemą ir stebėjo žvaigždėtą dangų.

Projektas baigėsi, gražūs vaikų meniniai darbeliai puošia darželio stendą, o mes pasižadame ir toliau tyrinėti ir padėti vaikams pažinti pasaulį.

Parengė mokytoja Rita