Pagaliau sulaukėme sniego ir jau pradėjome justi žiemiškas nuotaikas. Kai kieme daug sniego, malonus oras, šilti drabužiai ir puiki nuotaika, lauke galima nuveikti daugybę įdomių dalykų – net įprastas kiemas gali tapti nuotaikingų žaidimų ir atradimų vieta. Tačiau tam, kad vaikai išbandytų naujų veiklų ir lavinančių žaidimų, reikalinga ir suaugusiųjų pagalba. Žiemą lauke įmanoma atlikti daugybę eksperimentų ir jais sužadinti vaikų smalsumą.

    Noriu pasidalinti jau išbandytais žaidimais ir eksperimentais, kurie gali sudominti.

Čiuožimas nuo kalniuko

   Leistis nuo kalniuko galima visaip. Tam puikiai tiktų ir automobilio padanga ar linoleumo gabalas. Vyresni vaikai, čiuoždami nuo kalniuko gali atlikti ir užduotį – su ranka nugriauti įbestus į sniegą pagaliukus. Aptarti, kuris nučiuožė toliau, kuris nučiuožė pirmas, kuris antras. Suskaičiuoti kiek pagaliukų pavyko nuversti. Kuris nuvertė daugiau, kuris mažiau. Matuoti nuvažiuotą atstumą žingsniais.

Pėdsakai sniege

   Vaikai mėgsta apžiūrinėti savo pėdsakus sniege. Nepatingėkite internete paieškoti informacijos, kaip atrodo skirtingų gyvūnų ar paukščių pėdsakai. Pasidomėję galite leistis į pažinimo nuotykį į parką ar netoliese esantį miškelį ir pabandyti surasti bei iššifruoti gyvūnų pėdsakus. Juos galima ir nufotografuoti ir paskui surengti namuose parodą. Aptariant skaičiuoti, aptarti dydį, formą.

Spalvoti ledinukai

   Kai lauke šalta, galima į indelius pridėti šakelių, spyglių ar kitokios gamtinės medžiagos, įdėti siūlą ir pripilti spalvoto vandens. Kai užšals, ledinukais papuoškite savo kiemą. Stebėkite ir aptarkite kas vyksta su ,,ledinuku“ kai oras šyla.

Sniego žmogaus pėdsakai

   Iš kartono ir stiprios virvės galima pasidaryti sniego žmogaus letenas. Apmaukite jas ant vaiko žieminių batų ir keliaukite į lauką daryti stebuklingų sniego žmogaus pėdsakų. Tegul vaikas lygina pėdsakus pagal dydį, skaičiuoja kiek žingsnių iki medžio. Aptarkite su kuriais batais keliauti smagiau, lengviau.

Sniego kūriniai

   Statyti sniego senius – įprastas žiemos užsiėmimas. O ar bandėte kada nulipdyti sniego šuniukų, pandų ar drakoniukų? Arba sniego senį pasodinti ant suolo? Visu tuo užsiimti labai įdomu, kai kūrybiniame procese dalyvauja keletas žmonių – tada galima nulipdyti visą sniego šeimynėlę ar ištisą sniego gyvūnų parką. Sniego kūrinius galima visaip išpuošti, aprengti.

Sniego dažymas

   Kad būtų įdomiau, sniegą galite pasidaryti spalvotą. Tam reikia nudažyti vandenį su guašu arba maistiniais dažais ir išpilstyti į butelius. Butelio kamštuke pradurkite keletą skylučių. Pieškite ant sniego, puoškite įvairiomis spalvomis savo nulipdytus sniego kūrinius. Patys nustebsite koks gražus tapo jūsų kiemas.

Rašymas ant sniego

   Su pagaliuku vaikai gali piešti raides, rašyti žodžius. Parašytas raides galima nudažyti. Ant sniego piešti smagu, nes nepavykusį piešinį galima greitai ištrinti, o neįprastas pieštukas – pagaliukas suteikia daugiau kūrybinės laisvės. Vaikams, kurių dar tik lavinama akies ir rankos koordinacija, bei smulkioji motorika, didelius piešinius piešti itin smagu.

Krepšinis su sniego gniūžtėmis

   Kai sniegas limpa, iš jo nusilipdykite daugybę gniūžčių, ant žemės apveskite apskritimą, į kurį vaikas turi pataikyti. Taikinį galima pasidaryti ant sienos, ant medžio. Gniūžtes galima mėtyti į kibirėlius. Puiki priemonė lavinanti akių ir rankos koordinaciją.

       Žiemos pramogos, besikeičiančios gamtos stebėjimai, tyrinėjimai lauke, eksperimentai ir kitos užduotys vaikams suteikia galimybę kaupti patirtį, turtinti žodyną, lavinti pažinimo pojūtį, suteikia atradimo džiaugsmą. Buvimas lauke stiprina vaikų sveikatą. Taigi, kol dar yra sniego – pirmyn į lauką žaisti.

                                                                                                                                                                                                                                                                                      Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rita Katinienė

 Copyright © 2024 www.eglute.utena.lm.lt  Rights Reserved.