Vis kaitriau šildanti saulutė kviečia džiaugtis pavasariu. Patys pirmieji ir didžiausi pavasario pranašai yra parskrendantys paukščiai. ,,Boružiukai‘, laukdami sugrįžtančių giesmininkų, vykdė projektą ,,Pavasaris ant paukščio sparnų...“. Nors šaltos žiemos išbandymai užsitęsė, bet pagaliau atėjo laikas, kada. žiema užleido savo vietą pavasariui. Daug kalbėję apie paukštelius, apžiūrėję paveikslėliuose, aptarę juos, jų gyvenimo būdą, stebėję video medžiagoje, vaikai turėjo galimybę juos pažinti. Ryto rato metu dalinosi pastebėjimais apie gamtos pasikeitimus, klausėsi kūrinėlių, patys kūrė pasakojimus apie paukštelius. Minė mįsles, nuotaikingai bandė pamėgdžioti jų garsus. Piešė sugrįžtančius paukštelius ir kūrė jų siluetus, kuriais puošė grupės erdvę, ,,Menų pievelės medelį“, juos panaudojo kūrybiniuose žaidimuose. Daug džiugių emocijų patyrė, kada pasivaikščiojimo metu išgirdo čirenantį vyturėlį... Džiugino vaikų kūryba – svarstymai: ,,Ką paukštelis mums sako?“. Patirtas emocijas reiškė savo darbeliuose. Dėkojame tėveliams, kad esant tokiai sudėtingai situacijai, pagal galimybes įsitraukė į mūsų projekto vykdymą. Gerdutės mamytė padovanojo inkilėlį, kurį vaikai papuošė piešinukais. Talkinant kiemsargiui, jį įkėlėme savo aikštelėje. Lauksime sparnuočių apsigyvenant, turėsime galimybę džiaugtis jų giesmelėmis. Kadangi, žiemai užsitęsus, taip ilgai neturėjome galimybės sulaukti sugrįžtančių sparnuočių, projektui pasibaigus, stebėsime grįžtančius paukštelius, tikimės, kad jie mus džiugins savo gražiomis giesmelėmis.

Pasak M. Montessori, gamta nuo mažens vaikams pirmoji knyga, teikianti žinias. Geriausiai gamtą vaikas pažins ją stebėdamas, tyrinėdamas...

Vaikų mintys apie paukštelius:

AUSTĖJA: ,,Paukščiai parskrenda, kai atšyla oras...“.

KARILĖ: ,,Pavasaris – tai paukščiai...“.

MATĖJA: ,,paukščiams žiemą šalta pas mus...“.

MINGAILĖ: ,,Gandras skrenda į savo namus ir laukia vaikelių...“.

LUKNĖ: ,,Paukšteliai skrenda pas mus. Saulytė jiems šviečia...“.

,, Boružiukų ‘’ grupės mokytojos Nida ir Zita