Kai saulutė sušildo žemę, oras prisipildo paukščių balsų. Kas gi taip čiulba? Sunku visus balsus ir atpažinti...

,,Smalsiukų“ grupės vaikai su savo mokytojomis ir tėveliais vykdė projektą, kurio metu bandė išsiaškinti kokie paukščiai sugrįžta pavasarį į gimtinę, kokius lizdus jie suka, kiek jauniklių išsirita iš kiaušinių ir kaip tie paukščiai atrodo.

Atsakyti į rūpimus klausimus padėjo įvairios, įtraukiančios veiklos: paukštelių stebėjimas lauko erdvėse, pažintinių filmukų žiūrėjimas ir aptarimas, paukščių balsų įrašų klausymas, informacijos ieškojimas vaikiškose enciklopedijose ir žinynuose, viktorinos, lietuvių liaudies žaidimai apie paukščius, mįslės, sakmių skaitymas, virtuali ekskursija į Utenos kraštotyros muziejų, kūrybinė veikla lauko erdvėse.

Viso projekto metu vaikai buvo labai aktyvūs ir smalsūs. Dažnai patys ieškojo informacijos apie mėgiamą paukštį ir vartydavo knygas. Populiarios ir labai informatyvios Simono Paltanavičiaus knygos, kurias vartydami vaikai surado daug informacijos.

Daug informacijos apie paukščius sužinojome žaisdami lietuvių liaudies žaidimus. Žaidimus apie garnį, žvirblį, pelėdą, apuoką, gegutę vaikai labai pamėgo.

Viso projekto metu tobulinome ne tik pažintinius gebėjimus, bet ir skaitymo, rašymo, skaičiavimo, meninius įgūdžius. Vaikai piešė paukštelius, rašė, kopijavo jų vardus. Kai kuriems pavyko net perskaityti paukštelio vardą. Išbandėme plunksnų lengvumą jas pūsdami. Pirštukus miklinome rinkdami ir skaičiuodami grūdelius. Rinkti galėjome tik su dviem pirštukais, todėl nedaug pavyko surinkti.

Vaikai džiaugėsi sužinoję tiek daug paukštelių vardų, o grįžę į namus pasakojo tėveliams apie gegutę, kuri deda kiaušinius į svetimą lizdą, apie gervės vaikus, kurie būna peštukai, todėl juos tėvai augina atskirai.

Džiaugiamės, kad ir namuose tėveliai skatina vaikus rūpintis gamta. Viena mergaitė pasakojo vaikams, kad tėtis sakė, jog negalima mėtyti lauke plastmasinių maišelių, nes gali paukšteliai sulesti ir numirti arba įsipainioti į maišelius ir nebepaskristi.

Ačiū Luko, Ugnės, Oresto, Elijos tėveliams kurie prisijungė prie mūsų pažintinio projekto ir kartu su vaikais pagamino gražių paukštelių. Visi vaikų ir jų tėvelių kūrybiniai darbeliai puošia mūsų darželio galeriją.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Rita Katinienė