STEAM pavadinime, viename iš ženklų užšifruotas žodis matematika. Matematika – viena iš gamtos mokslų sudedamųjų dalių. 3-7 metų amžiaus tarpsnyje, svarbu matematiką sieti su vaiko patirtimi. Veiklos lauko erdvėse ugdo kūrybiškumą, vaizduotę, aktyvumą, lavina aplinkos pažinimą. Žaidžiant, stebint, kuriant, tyrinėjant lauko aplinkoje esančius daiktus, objektus, jų formas, dydį suteikiame puikią pradžią matematikos įgūdžių bei sąvokų ugdymui. Užduotys su gamtine medžiaga tuo pačiu lavina aplinkos suvokimą ir pažinimą.

,,Smalsiukų“ grupės vaikai su mokytoja Rita Katiniene dalyvavo eTwinning projekte ,, STEAM įdomioji gamtos matematika“.

Vaikai kartu su tėveliais prisirinko gamtinės medžiagos, kad galėtų ir grupėje su ja žaisti, o kartu ir mokytis. Juk taip smagu liesti švelnius kaštonus, kuriuos galima skaičiuoti, rūšiuoti, dalinti, rikiuoti juos į vieną eilę, sverti. Visų šių veiklų metu ugdėsi supratimą, kad prie daiktų pridedant po vieną jų skaičius grupėje didėja, o paimant po vieną - mažėja. Iš įvairaus ilgio pagaliukų dėliojo geometrines figūras, kūrė erdvines konstrukcijas. Vaikai pradėjo suprasti ir vartoti daiktų palyginimui skirtus žodžius: didelis - mažas, ilgas - trumpas, sunkus - lengvas, storas - plonas, toks pat, ne toks, kitoks, vienodi - skirtingi ir pan.

Vaikams labai patiko žaisti ir kurti naudojant gamtinę medžiagą. Smagu, kad Emos ir Leonardo tėveliai atskubėjo į pagalbą ir padarė kaštonuose skylutes. Iš kaštonų ir lapų vaikai gamino rudeninius vėrinius, iš įvairaus ilgio pagaliukų sudėliojo „Eglutės“ simbolį. Ilgus pagaliukus panaudojo kuriant ,,Paršiuko namelį“, kurį papuošė savo piešiniais.

Šakų, akmenukų, kaštonų, lapų ir kitų gamtos elementų paskirtis neapibrėžta, todėl neriboja nei vaiko fantazijos, nei galimybių. Natūralios gamtinės medžiagos leidžia vaikui pajusti ir suvokti pasaulį per jutimus.

Parengė mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Rita Katinienė