Beveik mėnesį tęsėsi projektas „Aš – jaunasis mokslininkas“, kurio metu „Boružiukų“ grupės vaikai stebėjo ir vykdė įvairius bandymus su sniegu, ledu, vandeniu ir kitomis medžiagomis. Tyrinėjo, kaip keičiasi medžiagų būsenos esant skirtingoms sąlygoms, pakitus oro temperatūrai. Vaikai, atliekant bei stebint bandymus, stengėsi paisyti susitarimų, laikėsi saugaus elgesio taisyklių, kėlė hipotezes ir ieškojo galimų atsakymų. Puikiai sekėsi bendradarbiauti su draugais, atliekant bandymus grupelėse, ieškant tinkamiausių užduočių sprendimo būdų. Vaikus nustebino ir jų dėmesį prikaustė, kai su dantų krapštuku nepavyko pradurti baliono, kai prie pieštuko pririštu siūlu iš vandens iškėlėme leduką ar kuomet dažytas vanduo „keliavo“ iš vienos stiklinės į kitą ir t.t.

Kadangi „Boružiukams“ labai patiko tiek stebėti, tiek vykdyti bandymus, ir toliau stengsimės, bent kartą per savaitę, parodyti ar padaryti kokį nors įdomų eksperimentą, nes taip skatinamas vaikų smalsumas, domėjimasis supančia aplinka.

Džiaugiamės, jog šio projekto metu, vaikai ugdė kantrybę, kritinį mąstymą, kūrybiškumą, susipažino su įvairių medžiagų būsenų pokyčiais.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Alma Vanagienė