,,Velykinių zuikučių nuotykiai“

Šiais metais pasibaigus pandemijos ribojimams, vaikučiai galėjo laisviau švęsti ir džiaugtis Šv.Velykų švente.

Visą savaitę ugdytiniai su mokytojomis grupėse ruošėsi gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms. Kalbėjosi apie šventės papročius ir tradicijas, simbolius ir marginimo būdus. Taip pat atliko įvairias užduotėles – piešė, klijavo, aplikavo velykinius kiškučius ir margučius. Išmoko įvairiausių kiaušinių marginimo būdų. Kiekviena grupė pasipuošė aplinką, eksperimentavo su įvairiomis gamtinėmis medžiagomis, panaudojo netradicinius puošimo būdus ir elementus. Grupės pagamino po didelį margutį - aplikavo balioną popieriaus skiautėmis, pritaikė įvairias priemones ir medžiagas, puošė įvairia technika. Visus pagamintus didelius margučius, kiekvienos grupės ugdytiniai demonstravo darželio galerijoje, taip pat buvo piešinėlių paroda.

Visos savaitės pasiruošimą vainikavo šventė: ,,Velykinių zuikučių nuotykiai“ . Tai šventė kurios labai nekantriai laukė mažieji. Mokytojos Aušra Paškevičienė ir Inga Žlabickienė, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą ir ,,Viščiukų“ grupės vaikučiai pakvietė darželio ugdytinius ir pedagogus pasidžiaugti švente.

Balandžio 19 d. visos grupės pasipuošusios zuikučių ausytėmis sugužėjo prie kalnelio. Grupės susirinko lauke prie savo pagamintų margučių, kuriuos rideno nuo kalnelio. Kiekviena grupė pristatė savo muzikinį pasirodymą, deklamavo eilėraščius, šoko ir dainavo. Po pasirodymų vaikučiai rideno atsineštus iš namų margučius grupių aikštelėse. Vaikai krykštavo ir džiaugėsi smagia švente.

Ačiū visoms mokytojoms ir vaikučiams už pagalbą organizuojant šventę.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Inga Žlabickienė