ŽEMĖS DIENA

         Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Kovo 20 - 21 d. kviečiama minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną- taip rašoma Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos puslapyje.

         Kaip ir daugelyje kitų ikimokyklinių įstaigų, Žemės dienos paminėjimo renginiai mūsų įstaigoje tapo gera, linksma ir išradinga tradicija. Veikdami, tyrinėdami vaikai įgyja patirties, žinių kaip puoselėti, saugoti ir branginti mūsų žemės išteklius. Šias metais vykdėme projektą „Žemės diena“. Žemei skirti renginiai buvo organizuojami nuo kovo 21 dienos iki balandžio 20 dienos. Taigi kovo 21 dieną pradžiuginome vaikus, kviesdami dalyvauti Žemės budinimo šventėje. Pabudinę Žemę iškėlėme ir Žemės vėliavą, kuri puošė ir pleveno mūsų darželyje iki balandžio 20 dienos. Priešmokyklinės „Spindulėlių“ grupės vaikai išmoko gražų ritminį šokį, kurį skyrė Žemei. Šį sveikinimą Žemei galėjo visi darželio vaikai stebėti per YouTube.   Kvietėme visų grupių vaikus kartu su tėveliais, piešti piešinius parodai „Planeta Žemė vaikų akimis“. Parodoje puikavosi piešinėliai kurti su broliais, sesėmis ir tėveliais. Akcijai „Antrasis senų daiktų gyvenimas“ pasiūlėme kurti rankdarbius iš buitinių atliekų. Į darbelių gamybą įsitraukė ne tik vaikai, bet ir tėveliai, mokytojos. Iš kartoninių dėžučių, plastikinių butelių, vienkartinių plastikinių šaukštelių ir šaukštų, šiaudelių, spalvotų popierėlių, pakuočių pagaminti patys įvairiausi ir įdomiausi darbeliai ir žaislais. Mažieji mūsų „Žirniukai“, o ir kitų grupių vaikai ne tik grožėjosi pagamintais kūrybiniai darbai parodoje, bet ir pritaikė juos savo žaidimuose. Vaikams labai patiko gaminti darbelius, o paroda skatino vaikų kūrybiškumą. Dauguma vaikų suvokė, kad jau nebereikalingi daiktai gali būti panaudojami saviraiškai, žaidimams, grožio kūrimui. Taip pat taip ugdytiniai plečia, gilina ir tikslina savo žinias apie buitinių atliekų rūšiavimo svarbą mūsų planetos išsaugojimui. Vaikai gerai žino rūšiavimo konteinerių spalvas, nes visus metus rūšiuojame popieriaus bei plastiko buitines atliekas. Šį pavasarį „Svirpliukų“ grupės vaikai nuvyko į Utenos regiono buitinių atliekų rūšiavimo centrą ir savo akimis bei visais kitais pojūčiais pamatė, patyrė ir pajuto šios įmonės darbų svarbą. Dar viena akcija „Švarus kiemas, sveiki vaikai“- nepaliko abejingų nei mažų, nei didelių. Tai aplinkos tvarkymo, želdinių sodinimo akcija. Kiekvienos grupės vaikai rinko, grėbė ir tvarkėsi savo aikštėje. O ant palangių sudygo ir sužaliavo gležni daigeliai, kurios pasėjo, laisto ir prižiūri vaikai. Pasibaigus projektui ir toliau tęsime gamtosauginį ugdymą, siekdami suteikti vaikams ne tik džiaugsmo, žinių, bet ir norą mylėti, puoselėti žaliąjį žemės rūbą.

         Taigi, apibendrinant galima teigti, kad kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą – popieriaus, elektros ir vandens taupymą, langų ir durų sandarumą, atliekų rūšiavimą, plastiko naudojimo mažinimą buityje, kurie padeda tausoti senkančius Žemės išteklius ir padeda apvalyti mūsų planetą. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome mes visi, nes Žemė priklauso ne mums, o mūsų vaikams...

                                                                                                                                                                                    Parengė priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Audronė Nikštuvienė ir Violeta Pečentauskienė

 Copyright © 2024 www.eglute.utena.lm.lt  Rights Reserved.