„Žirniukų“ grupės projektas „Kiškučių Velykos“

Po truputį šylantys orai ir paukštelių čiulbėjimas praneša apie atėjusį pavasarį. Pirmieji gėlių žiedai ir besiskleidžiantys medžių pumpurai primena, kad artėja gražiausia pavasario šventė-Velykos. Todėl ir mes vykdydamos šį projektą  norėjome prisiliesti prie šios gražios pavasario šventės.

Mažiems vaikams labai svarbūs žaidimai, tad žinias apie Velykas bandėme perteikti žaismingai.

Projekto tikslas buvo pažinti ir švęsti Šv. Velykų šventę , susipažinti su Velykų papročiais , suteikti vaikams džiaugsmo kūrybinėje veikloje.

Projektą pradėjome STEAM veikla. Vaikai susipažino su kviečių grūdais, bėrė žemes į indelius ir sėjo grūdelius. Stebėjo, kaip jie želia, laistė, dovanojo tėveliams.

Vaikai labai džiaugėsi į svečius „užsukusiu“ kiškiu, apžiūrėjo jo atneštas dovanas-kiaušinukus. Žaidė su kiškučiu: rideno margučius, spalvotus kamuoliukus, klausėsi dainelės ir kartu imitavo judesiais.

Lavinome smulkiąją motoriką: pirštukais margino kiaušinėlius, bandė iš plastilino suformuoti kiaušinuką. Atliko meninius darbelius: plunksnomis puošė viščiukų trafaretus, įvairiomis spalvomis margino kiaušinukus.

Kartu su draugais bandė paruošti Velykų stalą. Reikėjo gražiai susėsti, išdėlioti servetėles ir pasistengti jų nesulamdyti.

Pasipuošę kiškučių ausytėmis dalyvavo bendroje darželio šventėje „Velykinių zuikučių nuotykiai“, rideno atsineštus margučius.

Pasibaigus projektui ir toliau skatinsime vaikus pastebėti vis labiau atgimstančios gamtos požymius.

Parengė „Žirniukų“ grupės mokytoja Nida Jankauskienė