Šventinė popietė „Tau, mano mamyte“...

Mama – ypatingas žodis. Mamos diena – ypatinga diena, kurią pasitinkame plačiai atvėrę širdis. Su mamos diena susiję viskas: pirmieji žingsniai, šypsenos, džiaugsmo ašaros, pasakos prieš miegą, išmintingi žodžiai, šilti apkabinimai, meilė, šiluma ir neapsakomas artumo jausmas. Kiekviena mama savo vaikui yra visas pasaulis...

Todėl artėjant mamos dienai, „Svirpliukų“ grupėje nuolat skambėjo žodžiai: mama, mamytė, nes vaikai aktyviai ruošėsi šiai svarbiai šventei. Mažieji konstravo, dėliojo žodžius iš savo pasirinktų kūrybai priemonių, surengė mamos šalikėlių bei skarelių parodą, juos pristatė grupės draugams ir apibūdino, piešė žaismingus mamyčių portretus, sukūrė įspūdingus vitražus iš pavasarinių gėlių žiedelių, mokėsi daineles ir eilėraščius.

Kadangi galėjome gyvai pabendrauti su mamytėmis, maloniai pakvietėme į šventinę popietę „Tau, mano mamyte...“. Vaikai dainavo, žaidė, deklamavo, patyrė daug džiugių emocijų, dovanodami savo sukurtas dovanėles, apkabindami mamas, matydami jų šypsenas ir džiaugsmo ašaras. Ypač daug džiaugsmo tiek vaikams, tiek mamytėms suteikė bendra veikla „Piešiu pavasarį kartu su mama“, kurios metu vaikai tapė akvarele pavasarį kartu su svarbiausiu pasaulyje žmogumi – mamyte. Tyliai skambant A. Vivaldžio muzikai, girdėjosi linksmi vaikų balseliai, jie tarėsi su mamomis, ką ir kaip pieš, šypsojosi, dalinosi įspūdžiai, komentavo ar tiesiog džiaugėsi buvimu kartu. Bendrus mamyčių ir vaikų darbus galima apžiūrėti mokyklos – vaikų darželio galerijoje.

Kaip teigia psichologė – psichoterapeutė dr. Ieva Šidlauskaitė – Stripeikienė, jei norite pažinti vaiką – pieškite kartu. Mažam vaikui kartais sunku savo mintis ir jausmus išreikšti žodžiais, todėl piešimas gali būti turtinga medžiaga, kurią pastudijavus, gali atsiverti platus vaiko pasaulis.  

                                                                                                                                                                                                                                                  Parengė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Bakšienė

 Copyright © 2022 www.eglute.utena.lm.lt  Rights Reserved.