,,Boružiukai“ gamtoje

Gamta jau kurį laiką gyvena pavasario ritmu. Nors šiais metais pavasaris žengia nedrąsiai, nelepina savo malonumais ir saulutės šiluma, bet suteikia galimybę, nekubant, visais pojūčiais, patirti ,,bundančios“ gamtos žingsnius.

Mes, ,,Boružiukai“, vykdydami projektą ,,Aš ir gamta“, jau kurį laiką stebėjome, tyrinėjome, bandėme pajusti besikeičiančios pavasarinės gyvosios ir negyvosios gamtos grožį, jos dėsningumus. Pasirinkti projekto temą, paskatino nuolatinis pasivaikščiojimų metu vaikų smalsavimas, klausinėjimas, domėjimasis sezoniniais gamtos pokyčiais. Šio projekto metu, vaikai turėjo galimybę ir įsitikino, kad gamtą pažinti, išsiaiškinti apie vykstančius reiškinius joje, galima stebint, klausinėjant, liečiant, ieškant informacijos įvairiuose šaltiniuose, klausant, uodžiant. Projekto vykdymas padėjo patenkinti vaikų pažintinius interesus. Džiaugiuosi, kad projekto metu atliktos pažintinės, kūrybinės užduotys, padėjo vaikams pažinti gamtą, atsakyti į daugelį jiems rūpimų klausimų. Smagu, kai išėjus į lauką, vaikai nori išgirsti mus pasitinkančių paukštelių garsus, tildo vienas kitą ir bando nuspėti: ,,Ką jis nori pasakyti savo giesmele?“. Kada žaidimų miškelyje metu, klausosi: ,,Ką sako medelis?“. Kada suradę boružėlę susirūpina: ,,Ką daryti, per anksti atsikėlė, jai dar šalta...“ ir prisirinkę žolelių, medžio šakelių skuba statyti namelius... Kaip džiugu matyti, kai vaikas paprastame akmenuke įžvelgia jo grožį, tapatina su geometrinėmis figūromis, iš jų dėlioja raideles. Kaip brangi surinkta ,,gražiausių akmenukų“ kolekcija...Tik tokių, kaip atrodo, smulkmenų dėka, supranti, kad mūsų mažyliai neabejingi mus supančiai gamtai, kad moka džiaugtis mažais ir dideliais atradimais, kad geba įgyvendinti savo sumanymus, o tuo tarpu mokosi skaičiuoti, grupuoti, lyginti. Iš patirties galiu teigti jog laiko leidimas gamtoje – ne tik nauda vaiko sveikatai, tai lavina pažintinius gebėjimus, iniciatyvumą kūrybiškumą, natūraliai lavėja vaikų bendravimas, bendradarbiavimas tarpusavyje. Buvimas gamtoje suteikia vaikui teigiamų emocijų. Džiaugiuosi vaikų įgyta nauja patirtimi, vykdant projektą.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Zita Pačekienė