Paukščiai – integruotose pamokose

Lietuviai nuo seno mėnesius siejo su augmenija, paukščiais ar tam tikram laikotarpiui būdingais darbais. Kovas, balandis, gegužė–pavasario mėnesiai, taip pat reiškiantys paukščius, kurie pavasarį sugrįžta iš šiltųjų kraštų. Paukščių giesmės užpildo gamtą gyvybe, o širdį užlieja harmonija.

Antrokai išsikėlė tikslą domėtis paukščiais, geriau pažinti, teisingai juos įvardinti, sužinoti jų gyvenimo ypatumus.  Mokiniai rinko informaciją, tyrinėjo, stebėjo, piešė paukščius. Ypač didelį dėmesį skyrė “migrantams”. Tema “Paukščiai” buvo integruota į lietuvių kalbos, matematikos,anglų kalbos, tikybos pamokas. Pirmiausiai visi paruošė pristatymą apie patinkantį paukštį, o matematikos pamokoje ne tik gilino daugybos įgūdžius, bet ir sužinojo naujų faktų. Kas per paukštis griežlė, nykštukas? Kaip paukščiai prisideda prie sėklų sklaidos. Šie klausimai rodo vaikų susidomėjimą, pažinimo poreikį.

Mokytoja Audra Bučienė papasakojo kokią reikšmę tikėjime turi taikos balandis. Anglų kalbos mokytojos J.Šuminienė ir A.Palskienė parengė įdomią pamoką, kurios metu mokiniai klausėsi pasakos “The fox and the stork”, žaidė komandinį žaidimą. Uždavinys pasiektas sėkmingai, kadangi kiekvienas mokinys angliškai įvardino mažiausiai 3 paukščius. Tėveliai padovanojo 2 naujus būstus varnėnams, kuriuos  užkabinome  mokyklos teritorijoje, kad galėtumėm stebėti kaip apsigyvena naujakuriai. Vėliau pamokos vyko netradicinėje aplinkoje prie Vyžuonaičio ežero.Ten tęsėme stebėjimus.

Integruotų pamokų nauda neabejotina. Antrokai jau lengvai atpažįsta ir gali įvardinti plunksnuočius, kurie pirmieji grįžta iš šiltųjų kraštų. Žino tolimiausius migrantus. Pagal požymius skiria varninių šeimos paukščius, kuriuos tarpusavyje painiodavo.  Mokiniai per savaitę turėjo galimybę ne tik pagilinti žinias, bet ir įdomiai praleisti laiką, pajausti savo  ryšį su gamta. Sužinojome, kokie svarbūs paukščiai mūsų gyvenime, kaip be jų būtų nyku ir kokie jie svarbūs pačiai gamtai. Mokytojos įsitraukusios į bendrą veiklą, padėjo praplėsti vaikų pasaulėžiūrą, pasaulėjautą ir sustiprino meilę gyvybei.

Parengė pradinio ugdymo mokytoja Jolita Stanionienė