ŠEIMŲ SAVAITĖ

Gegužės mėnesis yra paskelbtas šeimos mėnesiu – pačiomis pirmomis dienomis sveikiname mamas ir močiutes, mėnesiui pasibaigus – tėvus, o pačiame mėnesio viduryje, gegužės 15 d., yra minima Tarptautinė šeimos diena.

Pasak Lietuvos Kolpingo draugijos nacionalinės sekretorės Linos Kalibataitės, žmonėms visame pasaulyje reikia šeimos – nepaisant to, kokią vietą šeima užima visuomenėje. Daugumai žmonių šeima – saugumo ir laimės vieta, kur visi išmoksta solidariai gyventi. Nepaisant greitų socialinių pokyčių, šeima – kiekvienos visuomenės stabilumo centras. Kiekvienoje kultūroje šeima yra žinoma kaip patikimiausia solidarumo forma, garantuojanti visuomenės išlikimą.

Visą savaitę ,, Eglutės“ darželyje šurmuliavo vaikų tėveliai ir seneliai, dalijosi įspūdžiais apie šeimos tradicijas ir pomėgius. Tėveliai ir seneliai lankėsi grupėse, žaidė su vaikais, skaitė jiems pasakas, darė ekperimentus, tyrinėjo, karpė, piešė, tapė, lipdė ir daug sportavo lauke. Vyresni vaikučiai aplankė tėvelius jų darbovietėse, pabuvojo, net mero kabinete. Sukūrė daug nepakartojamų darbelių, kurie buvo iškabinti darželio galerijoje.

Vaikai jau žino, kad šeimą sudaro tėvai ir vaikai, o jie yra jos nariai. Šeimoje gyventi gera, ramu ir saugu. Šeimos nariai rūpinasi vienas kitais, dalijasi, padeda, išklauso ir pataria. Visi šeimos nariai turi pareigas. Vaikai išsiaiškino apie giminystės ryšius, kad giminė – tai kelios kartos žmonių, turinčių bendus protėvius. Suprato, kad šeima ir giminė tai skirtingos sąvokos. Aiškinosi ir pabandė sudaryti giminės medį, taip pat darė savo grupių medžius.

Savaitė pralėkė greitai ir labai turiningai palikdama vaikams daug neišdildomų įspūdžių ir prisiminimų. Vaikams labai patiko bendri projektai su tėveliais, jie su džiaugsmu lauks kitų susitikimų.

Naudota literatūra : https://day.lt/sventes/straipsniai/seimos_diena?psl=0

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytojos Inga ir Rita