Informacinės technologijos neformaliąjame ugdyme

Šiuolaikinis pasaulis sparčiai keičiasi, tampa vis išmanesnis, todėl skaitmeninimo kompetenciją svarbu lavinti nuo mažens. Pradinių klasių mokiniai IT sėkmingai integruoja ne tik su mokomaisiais dalykais, tačiau daug vaikų aktyviai dalyvauja ir neformaliojo ugdymo pamokose, kur tobulina IKT žinias ir įgūdžius bei įgyvendina kūrybinius sumanymus.

Ką galima daryti, įvaldžius informacines technologijas? Nuo galimybės naudotis rašymo įrankiais, teksto pateikimo šablonais, braižymo/ piešimo įrankiais, paveikslėliais, išsaugoti, išsiųsti dokumentus, laiškus, iki komiksų kūrimo. Tai tik maža dalis, ką vaikai išbando naudodamiesi kompiuteriais.

Ugdomas mokinių loginis ir kritinis mąstymas, atsakingas požiūris į skaitmeninių technologijų naudojimą. Mokiniai suvokia technologijų teikiamas galimybes.

Parengė pradinio ugdymo mokytoja Jolita Stanionienė

Neformalus ugdymas ,,Gudručių klubas“

Būrelio tikslas – skatinti mokinius domėtis matematikos, gamtos mokslų įvairenybėmis, lavinti loginį mąstymą.

Į veiklą įtraukiami ne tik gabūs matematikai mokiniai, bet ir tie, kuriuos reikia skatinti domėtis matematika, padėti jiems lavinti erdvinį mąstymą, nuovokumą ir pastabumą. Veiklos metu mokiniai sprendžia kryžiažodžius, rebusus ir įvairius galvosūkius. Žaidžia dėmesio koncentracijos reikalaujančius žaidimus. Sprendžia ,,Kengūros“, ,,Kings“, „Olympio“ konkursines užduotis, kurias norint išspręsti tenka pasitelkti netradicinį požiūrį, pastebėti detales, išmokti teisingai suprasti užduoties esmę. Dirbdami grupėse mokiniai daug lengviau įveikia sunkius matematinius riešutėlius. Nepamirštame ir informacinių technologijų. Naudojame Eduka, Ema skaitmenines užduotis, Worwall, Linoit programas. Mokiniams patinka žaidimai per Baamboozle games. Kai pavargstame nuo įtemto darbo, žaidžiame „Smiginį“. Juk ir ten reikia skaičiuoti taškus, koncentruoti dėmesį, susikaupti.

Pasirodo, matematika reikalinga visur. Tai mokslas, kurį galima mokytis smagiai, išmokti ir pamilti.

Parengė pradinio ugdymo mokytoja Valda Venclovienė