Iš patirties žinome, kad vaikai mažai išmano apie savo gimtąjį miestą, jo praeitį. Manome, kad kiekvienam vaikui yra garbė, kuo daugiau žinoti apie savo gimtąjį miestą ir kviesti vaikus, gyvenančius kituose miestuose tyrinėti, pažinti ir atrasti kuo daugiau išskirtinių ir įdomių Lietuvos vietovių. Todėl Utenos mokyklos–vaikų darželio „Eglutė“ pradinių klasių mokytojos Lietuvos mokyklų bendruomenes pakvietė dalyvauti respublikiniame projekte „Mano miestas tarsi bičiulis – pažįstamas, mielas, svarbus“. Projekto tikslas - skatinti ir sudominti mokinius galimybe tyrinėti savo gimtojo miesto istoriją, pasiekimus, išskirtinius bruožus ir surinkta informacija bei parengta medžiaga pasidalinti su kitų miestų pradinių klasių mokiniais.

Labai džiaugiamės, kad net esant tokiai sudėtingai situacijai Lietuvoje, sulaukėme susidomėjimo. Nuoširdžiai dėkojame Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos 4b klasės mokinei Vismantei Žekonytei ir jos mokytojai Ingridai Ūsienei, Vytautui Zamulskiui ir jo mokytojai Rimai Papievienei, Joniškio rajono Žagarės gimnazijos 1 klasės mokiniams Austėjai Bielskytei, Adomui Pranciuliui ir jų mokytojai Virginijai Briedienei už įspūdingus ir įdomius miestų pristatymus.

Dėkojame mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojoms Dalei Bagdonienei, Jolitai Ruzgienei, Daivai Anavičienei ir Valdai Venclovienei už šaunią iniciatyvą, subūrusiai Lietuvos miestų bendruomenes.