Gamta – natūrali aplinka, skatinanti vaiko smalsumą. Čia jie gali kurti, fantazuoti bei

atskleisti save. Pasaulio pažinimas prasideda nuo artimiausios aplinkos. Veikla natūralioje

aplinkoje gerina vaikų emocinę savijautą, suteikia džiaugsmo, atsipalaidavimą, pratina draugiškai

bendrauti su gamta, pažinti ją. Veikla lauke yra procesas, kai vaikai gali laisvai kurti, naudodamiesi

įvairia gamtine medžiaga, klausinėti apie vykstančius procesus ir džiaugtis aplinka,

eksperimentuoti ir tyrinėti.

Kadangi rudenį gausu įvairiausios medžiagos vaikų kūrybai, tai nutarėme sudalyvauti su ,,Smalsiukų“ ir ,,Spindulėlių“ vaikais tarptautinėje virtualioje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų nuotraukų parodoje ,,Ką rudens gėrybės slepia?“. Kūrėme mandalą iš rudens gėrybių ir gamtinės medžiagos. Rudeninė mandala vaizduoja rudens gėrybių gausą soduose, miškuose, daržuose. Vaikai kūrė mandalą pasitelkdami savo kūrybinę fantaziją, tardamiesi tarpusavyje, derindami veiksmus, diskutuodami. Dėliodami gamtos gėrybes įsidėmėjo jų pavadinimus, prisiminė kur jos auga. Aptarė išvaizdą, skonį, formą, dydį. Vaikai sukūrė gražią kompoziciją – mandalą, kuri papuošė lauko erdvę ir džiugino visus. Vaikai džiaugėsi bendru kūriniu ir kvietė tėvelius jo apžiūrėti.