„ Svirpliukų“ ir „Smalsiukų“ grupių lauko aplinkoje auga daug įvairių medžių, krūmų bei kitų augalų. Vaikai turi galimybę stebėti jų kaitą visais metų laikais: pavasarį džiaugiasi jų žiedais ir besiskleidžiančiais lapų pumpurais, vasarą gali pasislėpti po laja nuo kaitrių saulės spindulių, rudenį vaikus žavi spalvingi lapai bei įvairūs medžių vaisiai, žiemą medžiai maloniai priima pritūpti ant savo šakų būrius zylių, sniegenų ir varnų. Vaikai gimsta turėdami begalinį norą pažinti juos supantį pasaulį, o mes, suaugusieji, turime padėti jiems: skatinti jų smalsumą, norą kuo daugiau žinoti ir veikti.

Kad vaikai geriau pažintų augančius medžius bei krūmus, įsimintų jų pavadinimus, domėtųsi raidėmis, skaitymu, mokytojos Rasa ir Rita nusprendė atnaujinti augalų žymėjimo lenteles ir ekologinio takelio „Spygliukas“ stotelių pavadinimus. Joms maloniai sutiko padėti nuolatinis rėmėjas ir pagalbininkas Luko ir Austėjos tėtis, kuris pagamino dailias ir tvirtas lenteles. Ant jų buvo užrašyti augalų ir ekologinio takelio stotelių pavadinimai. Mokytojos supažindino vaikus su augalų pavadinimais, priešmokyklinio amžiaus vaikai juos skaitė, jaunesnieji domėjosi raidėmis.

Nuoširdžiai dėkojame Merkių šeimai, darbštuoliui Rimui, kurie padėjo įgyvendinti mūsų sumanymus.

Smagu kurti aplinką, kuri skatina vaikus žaisti, domėtis, klausinėti, pažinti ir veikti...