Veikla lauke yra procesas, kai vaikai gali laisvai kurti naudodamiesi įvairia gamtine medžiaga, klausinėti apie vykstančius procesus ir džiaugtis aplinka, eksperimentuoti ir tyrinėti .

Kiekvienas metų laikas yra savaip žavus ir kiekvieną kartą gamtoje galima atrasti ką nors naujo. Tereikia tinkamai apsirengti ir pirmyn į parką ar sodą žaisti.

Ruduo – nuostabus metas, kai gamta pati siūlo gėrėtis, rinkti, tyrinėti, atrasti, lyginti, skaičiuoti.

,,Smalsiukų” grupės vaikai visą savaitę vaikštinėjo darželio ekologinio takelio ,,Spygliukas“ takeliais ir mokėsi pažinti medžius. Nešini rankose kibirėlius, pilnus medžių vaisių ir lapų, ieškojo tų medelių, nuo kurių turimas lapas ar vaisius nukrito. Džiaugėsi atradę ir pritaikę medeliui. Surado eglę ir kaštoną, ąžuolą ir beržą, auksaspalvį klevą ir obelaitę.

,,Senelių sode“ vaikų laukė smagios užduotys ir žaidimai.

Jie ten aptiko snaudžiantį ežiuką, o šalia jo maišą obuolių. Vaikai padėjo ežiukui pasverti obuolius, išdalinti juos ežio vaikučiams. Veiklos buvo visiems. Vieni puošė, dažė ežiuko namo sienas, kiti ruošė ežiukui naują namą, kad žiemą vėjas neužpūstų. Veikdami šalia vienas kito mokėsi bendrauti, derino veiksmus, tarėsi tarpusavyje, pratinosi išlaukti savo eilės, laikytis susitarimų, išgirsti užduotį, teisingai suskaičiuoti.

Kai visos užduotys buvo atliktos, vaikai smagiai žaidė su medžių lapais. Prisinešę lapų į ežiukui skirtą namelį, apsigyveno jame patys. Emocijos liejosi per kraštus. O rudeninė saulutė žvelgė pro debesėlio kraštą ir meiliai visiems šypsojosi. Gražus ruduo...

Parengė mokytoja Rita