Šiltas ruduo leidžia vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke. Svirpliukai ir jų mokytojos džiaugiasi galimybe kuo daugiau būti gamtoje, nes ji, ir tinkamai parinktos natūralios gamtinės priemonės skatina vaikų socialinę, emocinę ir kognityvinę veiklą. Lauko aplinkoje jaunieji gamtininkai mokosi apie juos supantį pasaulį: domisi medžiais, jų lapais bei vaisiais, rudens požymiais, žaidžia judrius žaidimus. Ekologinio takelio „Spygliukas“ stotelėse svirpliukai gauna gamtos mokslų pradmenis, pradeda suprasti ekologiją, mato ir pajunta metų laikų kaitą. Žaidimai laike padeda vaikams atrasti savo vietą gamtoje, sudaro sąlygas jiems atsipalaiduoti, išsikrauti bei laisvai reikšti visas savo emocijas. Aktyvūs vyresnieji ir jaunesnieji svirpliukai veikdami lauko erdvėse patenkina visus paprastus, tačiau labai svarbius savo poreikius: bėgti, rėkti, džiaugtis, rinkti ir mėtyti lapus, kurti lapų labirintus, voliotis, kurti raides iš medžio šakelių, kaštonų, gilių ir dar daug kitų... Tai padeda jiems pajusti laisvės, eksperimentų ir tiesiog nerūpestingos vaikystės skonį.

Parengė mokytoja Rasa Bakšienė