3-4 metų vaikai dar tik pradeda pažinti spalvas. Jie jomis džiaugiasi ir į kiekvieną reaguoja savaip. Maži vaikai pradžioje įsisavina grynas spalvas ir tik palaipsniui pradeda suvokti išvestines ir atspalvius. Su spalvų pasauliu mažuosius supažindiname pamažu, pasitelkdamos atradimo ir kūrybos džiaugsmą.

Spalio mėn. ,,Pelėdžiukų“ grupėje įgyvendinome projektą „Spalvoti obuoliukai“. Vaikai susipažino su spalvomis, kurios dominuoja rudenį aplinkoje: raudona, žalia ir geltona spalvomis. Tokių spalvų yra obuolių.

Kiekviena spalva turėjo savo knygelę, kurią vartydami ugdytiniai pavadino paveikslėlius, juos skaičiavo, įvardino spalvas. Rankose laikydami spalvotus obuoliukus, artimoje aplinkoje: grupėje, darželio kieme, vaikai ieškojo tos spalvos daiktų, žaislų, juos apibūdino. Žaisdami spalvomis, ugdytiniai plėtė žodyną, derino linksnius, naudojo vienaskaitą, daugiskaitą, skaičiavo, grupavo. Perskaitėme eilėraščių, pasakojimų, pasakų apie spalvas, minėme mįsles, klausėmės vaikiškų dainelių, dainavome patys, žaidėme, dėliojome spalvų dėliones, piešėme, aplikavome, štampavome obuoliukais, eksperimentavome su spalvomis.

Daug dėmesio skyrėme vaikų vaizduotės, kūrybingumo ugdymui, parinkome tokius ugdymo metodus ir būdus, kurie buvo smagūs vaikams. Baigdami projektą grupėje, surengėme spalvų šventę.Vaikai prisiminė tai, ko išmoko, žaidė, šoko, dainavo, vaišinosi spalvotais obuoliukais.

Inga Bitautienė

,,Pelėdžiukų“ gr. mokytoja