Keramika – kūrybiškas, raminantis ir malonus darbas su moliu. Molis – tai terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, o pats lipdymo procesas: minkyti, lipdyti, kartais gadinti ir vėl iš naujo kurti suteikia daug gražių ir džiaugsmingų akimirkų. Būtent ši kūrybos sritis išlaisvina vaikų fantaziją, lavina erdvinį pojūtį. Keramikos užsiėmimų metu vaikai susipažįsta su molio plastinėmis savybėmis, mokosi jį išploti, kočioti, pjauti, dekoruoti, raižyti, lipdyti reljefinius kūrinėlius, juos glazūruoti, derinti spalvas. Dirbdami su moliu vaikai mokosi ne tik lipdymo meno, bet ir lavina rankas bei savo vaizduotę. Lipdydami maloniai ir linksmai bendrauja, draugiškai aptaria savo kūrybos rezultatus. Vaikams suteikiama galimybė kurti, nulipdyti mielą savo rankomis sukurtą darbelį ar dovanėlę savo artimiesiems.

Svirpliukų grupės vaikai jau treti metai lipdo iš molio kartu su keramikos mokytoja Jolita bei savo mokytojomis, džiugina savo kūrinėliais savo šeimos narius, puošia grupės aplinką, rengia keramikos darbelių parodas mokyklos – vaikų darželio galerijoje bendruomenės nariams. Noriu nuoširdžiai padėkoti už suteiktą galimybę susilieti su moliu, kurti ir fantazuoti mūsų tėveliais. Ačiū jums.

Parengė mokytoja Rasa Bakšienė