Šviesios atminties profesorės edukologijos mokslų habilituotos daktarės E. Šapokienės iniciatyva Lietuvoje. Medžių puošimo šventės rengiamos nuo 1994 metų. Utenos rajone šios šventės kas antrus metus gruodžio pradžioje vyksta nuo 1996 metų. Medžių puošimas – tai pagarbos ženklas numetusiam lapus medžiui, kuris mus džiugina savo gyvybe ir žaluma, o paukšteliai tikrai atsidėkos čiulbėdami visą vasarėlę. Žvelgdami į medžius laukiame, kol išsprogs pirmieji pumpurai, kaitrią vasaros dieną po jais ieškome pavėsio, rudenį mėgaujamės įvairiaspalviais vėjo blaškomais lapais. O tamsiausiu metų laiku juos net pamirštame. Todėl gruodžio pirmąją savaitę visos grupės su pedagogais gamino papuošalus medžiams, diskutavo apie medžių puošimo tradicijas, jų naudą žmogui. Šiais metais mūsų darželio vaikai pasirinko puošybai naudoti siūlus ir kartoną- gaminome šiltus ir švelnius medžio lapus. Visų grupių vaikai, jiems patogiu laiku ėjo prie medelio, puošė jį, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius. Apžiūrėję papuoštus medžius, pasidžiaugę, pasidaliję savo patirtimi, su gera, pakylėta nuotaika, grįžome į savo grupes.

Parengė A. Nikštuvienė