UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

ĮSAKYMAS

DĖL PAVEDIMO ORGANIZUOTI VAIKŲ, UGDOMŲ PAGAL PRADINIO UGDYMO PROGRAMĄ, PRIEŽIŪROS PASLAUGAS UTENOS RAJONO ŠVIETIMO ĮSTAIGOSE

2021 m. sausio d. Nr. AĮ-Utena

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 21 straipsnio 11 dalimi ir 3 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020m. gruodžio 14 d. nutarimu Nr. 1418 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo “pakeitimo“ ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo 2020m. gruodžio 31d. sprendimu Nr. V-3080 „Dėl vaikų, ugdomų pagal pradinio ugdymo programą, nuotolinio ugdymo, priežiūros ir maitinimo organizavimo įstaigose būtinų sąlygų “:

1. Pavedu Utenos rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovams nuo 2021 m. sausio 5 d. organizuoti vaikų, ugdomų pagal pradinio ugdymo programą, nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą mokyklose, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas, kai tėvai, įtėviai, globėjai, atstovai pagal įstatymą darbo funkcijas (darbus) privalo atlikti darbo vietoje ir negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose.
  2. Įpareigoju Utenos rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovus informuoti abu vaikų tėvus (globėjus), kad kreipdamiesi į įstaigą dėl būtinos vaikų priežiūros paslaugos teikimo ugdymo įstaigoje privalo:

2.1. esant poreikiui pateikti abiejų tėvų (globėjų) darbdavio pažymas tik įvertinus visas kitas vaiko ugdymo galimybes namuose;

2.2. užtikrinti vaiko ugdymą namuose, kai vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laiko tarpiu asmeniui iš duodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laiko tarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“.

1. Nurodau, kad šis įsakymas gali būti skundžiamas Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriui (Utenio a. 4, 28503 Utena) Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nustatyta tvarka arba Lietuvos administracinių ginčų komisijos Panevėžio apygardos skyriui (Respublikos g. 62, 35158 Panevėžys) Lietuvos Respublikos iki teisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka arba Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmams (Respublikos g. 62, 35158 Panevėžys) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo arba įteikimo suinteresuotai šaliai dienos.

Administracijos direktorius                                                                         Audrius Remeikis