Vėstantis oras ir vėjyje šokantys margaspalviai lapai mums pranešė - atėjo laikas pasidžiaugti daržo gėrybėmis. „Pelėdžiukų“ grupėje vyko projektas ,,Rudens karalystėj - daržovių puota“. Projekto metu kalbėjome apie daržoves. Vaikai sužinojo, kad valgydami daržoves gauna ne tik vitaminų, mineralinių medžiagų, bet taip pat geriau auga, turi jėgų žaisti, būna visuomet linksmi. Mažieji tyrinėtojai eksperimentavo, skanavo, skaičiavo, aptarė formą, dydį, spalvą bei ieškojo daržovės dalių (šaknies, luobelės, sėklų, lapų). Vaikai taip pat atliko užduotis. Labiausiai patikusios:

„Daržovių pjūviai“. Veiklos metu ugdytiniai stebėjo ir apžiūrėjo daržovių spalvas, formas, pjūvius, juos lygino ir stebėjosi įvairove, bandė atkartoti spauduodami. Aptarė, ką matė, užuodė, lytėjo. Paragavę nusakė skonį: saldu – rūgštu. Pavyko nupiešti svogūno, paprikos, agurko, pomidoro pjūvius.

,,Daržovių spalvos“. Vaikai surūšiavo daržoves pagal spalvą, aptarė jų dydį, formą ir aiškinosi, kad kiekviena daržovė turi savyje skirtingas maistines medžiagas, kurios ir nulemia jų spalvą. Skirtingos spalvos – skirtingi vitaminai.

,,Daržovių dydžiai“. ,,Pelėdžiukai“ lygino, matavo daržoves. Pasirinktas rikiavo nuo mažiausios iki didžiausios. Sumanė cukinijas matuoti sprindžiais, pėdutėmis, o savo ūgį - cukinijomis.

„Sveiki užkandžių krepšeliai“. Vaikai, atsirinkdami ir pavadindami daržovę, įvardydami spalvą, patys ruošė, dėliojo sveikus užkandžius.

„Kukurūzo burbuolės paslaptis“. Vaikai apžiūrėjo dar nenuluptą kukurūzą ir spėliojo, kas galėtų slėptis viduje. Po vieną sluoksnį lupdami, surado viduje pasislėpusią kukurūzo burbuolę. Tai vaikams sukėlė nuostabą ir sužadino smalsumą paragauti, koks gi skonis. Aptarę spalvą, formą, skonį, padarė išvadą, kad kukurūzo burbuolė yra saldi ir sultinga.

Knygelė ,,Mėgstamiausios daržovės“. Kartu su tėveliais vaikai piešė mėgstamiausią daržovę, piešinį pristatė ryto rate. Iš pristatytų piešinių sukūrėme knygelę.

„Pelėdžiukai“ sumanė pažaisti ir vaidmeninius žaidimus. Daržovei priskyrė tam tikrą vaidmenį ir inscenizavo eilėraštį ,,Rudens karalystėj - daržovių puota“.

Projekto metu žaisdami, tyrinėdami, eksperimentuodami, vaikai praplėtė žinias apie daržoves, jų naudą sveikatai. Paskatino mažuosius valgyti daugiau daržo gėrybių. Lavėjo gebėjimas komunikuoti su bendraamžiais ir suaugusiais. Patyrė džiugių emocijų ir atradimo džiaugsmą.

,,Pelėdžiukų“ grupės mokytoja Inga Bitautienė