AMATŲ SAVAITĖ...

,, Gurgu gurgu – į Kaziuko turgų...“

Kartu su pavasariu ateina graži Kaziuko šventė. Tai viena iš progų supažindinti ugdytinius su papročiais, amatų įvairove, meistrystės būdais, verslumu. Pasiruošimas šiai šventei, tai ir yra galimybė perteikti mažiesiems ugdytiniams mūsų tautos papročius, tradicijas, parodyti lietuvių liaudies meno subtilybes. Visos mokyklos – darželio vaikučių grupės kibo į darbus. Vyresniųjų grupių darželinukai su keramike Jovita susipažino su molio savybėmis. Kartu su mokytoja–keramike sukūrė gražių darbelių. Ruošdamiesi šio projekto kulminacijai - ,,Kaziuko turgui...“, panaudodami kuo įvairesnes medžiagas ir technikas, kūrė darbelius. Vaikai patyrė kūrybinę laisvę, kūrybinių sumanymų įgyvendinimo džiaugsmą, įsitikino, kad ne tik nelengva sukurti ir pagaminti tam tikrą produktą savo rankomis, bet ir ne taip paprasta jį parduoti. Kiekvienos grupės vaikai surengė parodą draugams, kūrė Kaziuko mugės reklamas, įsirengė, pasipuošė savo prekybos vietą,. Tokiu būdu turėjo galimybę mokytis vertinti savo ir draugų sukurtus darbelius. Nežiūrint į sudėtingas sąlygas, kurias diktuoja ribojimai ryšium su pandemijos valdymu, vaikai galėjo džiaugtis pasiruošimu ,,Kaziuko turgui“, gėrėtis savo ir draugų darbais parodoje. Ši šventė, pasiruošimas jai – tai buvo puikus liaudies tradicijų puoselėjimas bei gražaus vaikučių, tėvelių bendravimo ir bendradarbiavimo pavyzdys.

Pasibaigus projektui, pasitarus su tėveliais ir bendruomene, už darbelius įgytos lėšos panaudotos ukrainiečių šeimoms, apsigyvenusioms Sudeikių daugiafunkciniame centre. Dėkojame tėveliams, bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie šių šeimų skausmingų išgyvenimų, kasdienybės problemų sprendimo... Ačiū už Jūsų gerumą.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Zita Pačekienė