pagrindine.png

Europos kalbų dieną, rugsėjo 26-ąją, visa Europa švenčia jau nuo 2001 metų. Šią dieną paminėjome ir mes, mokyklos - darželio „Eglutė“ 4-okai ir anglų k. mokytoja Jolita Šuminienė. Tęsdami ilgametį bendradarbiavimą su Krašuonos progimnazijos 4-okais ir jų anglų k. mokytoja Daiva Rimšiene, kūrėme projektinius darbus savo draugams ir klijavome juos į tam skirtą knygą. Knyga atkeliavo iš Krašuonos progimnazijos 4-okų su įvairiomis kalbomis užrašytais žodžiais ir palinkėjimais. Mes nelikome skolingi, grąžinome knygą, papildytą savo darbeliais, susijusiais su Europos kalbose vartojamų vardų reikšmėmis. Tikimės, kad bus įdomu pastudijuoti vardų reikšmes, nes yra bendravardžių mūsų projekto dalyvių. Europos kalbų dienos paminėjimo tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje. Šios mūsų iniciatyvos tikslas tikrai buvo pasiektas, nes mokiniai ne tik gilino savo anglų kalbos žinias, tačiau turėjo galimybę susipažinti su kitomis kalbomis, kurios stebino mokinius savo keistomis raidėmis ar keista žodžių tartimi.

Apie mūsų bendradarbiavimo projektą taip pat skaitykite Krašuonos progimnazijos internetiniame puslapyje: https://www.krasuona.utena.lm.lt/lt-lt/

Parengė anglų k. mokytoja Jolita Šuminienė