Grožėdamiesi rudeninių lapų spalvomis „Spindulėliai“ žingsniavo į A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką. Bibliotekoje mus pasitiko bibliotekos darbuotojos ir palydėjo į salę, kur pasileidome į tyrinėjimų kelionę pasitelkiant 4 pojūčius: regą, klausą, lytėjimą ir uoslę. Pirmasis žaidimas - tylos žaidimas, jo metu vaikai siuntė varpelį, bet jis negalėjo suskambėti, o suskambėjus turėjo pasakyti gražų žodį ar pagirti savo draugą. Po to vaikai akytėmis ir vaizdo įrašų pagalba keliavo ir tyrinėjo povandenio pasaulio gyvūniją. Lytėjimas priešmokyklinukus nukėlė į mišką, kuomet maišelyje užčiuopę objektus jie turėjo atspėti ką ištrauks, o ten buvo pilna miško gėrybių – akmenukų, šakelių, kankorėžių. Klausos pagalba vaikai tyrinėjo naminius gyvūnėlius, paukštelius ir muzikos instrumentus. Jie turėjo atspėti, pamėgdžioti ir pasakyti ką primena leidžiami garsai. Na, o uoslės pagalba mažieji sužinojo apie įvairius prieskonius. Daug klausimų ir daug vaikų atsakymų. Vaikai pasiūlė pojūčių laboratoriją įkurti grupėje, nes į daug klausimų liko neatsakyta. Dar daug įdomaus laukia „spindulėlių“ žengiant žinių takeliais, o geriausias vaikų palydovas gera nuotaika.

Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta.