Ugdant ankstyvojo amžiaus vaikus labai svarbu didelį dėmesį skirti pojūčiams (sensorinei veiklai). Pedagogas suprasdamas, kad vaikas aplinkinį pasaulį pažįsta per savo pojūčius: ragaudamas, liesdamas, uosdamas, matydamas, girdėdamas, judėdamas, siekia šiai veiklai skirti daugiau dėmesio ugdymo procese.

„Viščiukų“ grupėje spalio mėnesį vaikai turėjo galimybę susipažinti su vaisiais, uogomis ir daržovėmis. Tėvelių iniciatyva kiekvieną dieną buvo atnešamas į grupę vis kitas vaisius ar daržovė. Bendradarbiaudami pedagogai ir tėvai užmezgė puikų ryšį, kuris padėjo vaikams geriau juos pažinti ir atrasti. Pažintis su rudens gėrybėmis prasidėjo nuo jų apžiūrėjimo, palyginimo paveikslėlyje. Klausėme trumpų ketureilių, virėme ir ragavome aviečių ir svarainių arbatas. Gaminome, kepėme ir ragavome moliūgų blynelius. Ugdytiniai susipažino su rudenėlio dovanomis - jas liesdami, uosdami, matydami, ragaudami, palygindami, rūšiuodami. Ypač daug džiugių emocijų vaikams suteikė į svečius atkeliavęs kiškis Tukas su didele morka ir dar pilna pintine mažų morkyčių. Lavindami savo meninius gebėjimus, vaikai su mokytojos pagalba bandė spalvinti, štampuoti, aplikuoti - taip susipažindami su kreidele, pieštuku, teptuku, klijais, popieriaus lapu, plastilinu. Vaikai noriai dalyvavo jiems pasiūlytose veiklose.

Tokie užsiėmimai padeda vystytis vaiko motorikai ir tiesiogiai susiję su kalba ir intelektu. Pojūčiai – tai pirmas pasaulio pažinimo būdas. Todėl ugdant vaikus sudarėme geriausias sąlygas tyrinėti ir perprasti savo pojūčius, suvokti naują informaciją. Be to, įspūdis savaime turi didesnę reikšmę nei bet koks žodinis paaiškinimas.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Paškevičienė