Šv. Kalėdų laukimas tarsi užburia mus visus, o labiausiai švenčių laukia vaikai. Tai metas, kuris suteikia ne tik daug emocijų, bet ir leidžia pedagogams surasti gausybę būdų, kaip praskaidrinti šventinį laukimą, kaip sudominti vaikus neįprasta veikla, kaip išmokyti kantriai laukti šventės.

„Smalsiukų“ grupės vaikai taip pat kiekvieną rytą advento kalendoriuje suskaičiuoja dienas iki Kalėdų, uždega advento žvakutę. Taip tobulina skaičiavimo įgūdžius, pradeda suvokti dabartį, ateitį, pradeda skirti sąvokas šiandien, vakar, rytoj. Advento kalendoriaus dėžutėse suranda užduočių, kurias atlieka savarankiškai arba su mokytojų pagalba. Kūrybines užduotis parenkame pagal vaikų amžių, taip tobulindami pažinimo, komunikavimo, socialinę ir kitas kompetencijas.

Kartą paklausėme vaikų, kuo kvepia Kalėdos. Jie atsakė, kad jos kvepia dovanomis, Kalėdų seneliu, sniegu, ledu, o Emilis atsakė, kad jos kvepia meduoliais. Mat jo mama juos kepa namuose. Pakvietėme mamą ateiti į grupę ir kartu su vaikais pasigaminti meduolių. Pasipuošę prijuostėmis ir kepėjų kepurėmis vaikai kibo į darbus. Mama Gita pamokė kaip reikia tešlą tarp rankų sušildyti, kad ji geriau kočiotųsi. „Smalsiukai“ pabarstę miltais padėkliukus, tešlą patys iškočiojo, rinkosi norimas formas ir spaudė meduolius. Mokėsi palaukti savo eilės, dalintis patikusia meduolio forma. Belaukdami kol meduoliai iškeps, tvarkėsi darbo vietas, ruošėsi kepamų skanėstų dekoravimui. Kalėdomis pakvipo visas darželis. Vaikai nevaržomai liejo emocijas pamatę iškepusius, kvapnius savo gaminius. Išsiskaičiavę, susiskirstę į grupeles, išklausę mamos Gitos pamokymus pradėjo puošimo darbus. Tyrinėjo, stebėjo ir dalinosi pastebėjimais, matydami kaip spalvotas glajus liejasi ant jų kepinių. Norėjo, kuo greičiau jų paragauti. Baigę dekoravimo darbus, apžiūrėję ir pasidžiaugę gražuoliais meduoliukais, pradėjo ragauti. Vaikų akys spindėjo, o smagumui nebuvo galo. Vakare savo kepiniais pradžiugino ir tėvelius.

Meduolių gaminimas buvo ne tik malonus, bet ir naudingas procesas. Lavėjo smulkiosios motorikos įgūdžiai, akių - rankos koordinacija, ugdėsi vaiko savarankiškumas, atsakingumas, tvarkingumas. Vaikai tobulino skaičiavimo įgūdžius, įvairių formų suvokimą. Dirbdami grupelėmis mokėsi dalintis, mandagiai paprašyti, padėkoti, atsiskleidė vaikų kūrybiškumas. Nedaug laiko liko iki šv. Kalėdų. Suspėkime pradžiuginti vieni kitus. Dėkojame Emilio mamai už skirtą laiką ir meduolių kvapą darželyje.

Parengė mokytoja Rita Katinienė