Šiek tiek darganotą rugsėjo ketvirtadienį svirpliukų bendruomenė išvyko į Tauragnus, nes prieš savaitę kartu su mokytojomis nusprendė išbandyti vandens kelius Tauragno ežere. Laukė smagi kelionė ir nauja patirtis – plaukimas laivu. Važiuodami autobusu vaikai stebėjo aplinką, besikeičiančius vaizdus, komentavo, sužinojo, kad iki Tauragnų yra 12 kilometrų, apžiūrėjo miestelio simbolio Tauro skulptūrą. Dar prieš kelionę mažieji smalsuoliai atrado Tauragno ežerą Lietuvos žemėlapyje, žiūrėjo informacinius filmukus, sužinojo, kad šis ežeras yra giliausias Lietuvoje.

Atvykusių vaikų laukė gražuolis turistinis laivas ir pasitiko šaunus kapitonas. Prasidėjo kelionė, kurios metu vaikai galėjo stebėti rudens gamtą, vandens paukščius, praplaukė pačią giliausią ežero vietą, kapitonas pasakė vaikams, kad ežero gylis šiame sąsiauryje net 62 metrai. Grožėjomės Taurapilio piliakalniu, prie jo augančiais didžiuliais ąžuolais. O grįžtant atgal į prieplauką, vaikai turėjo galimybę vairuoti laivą, sužinojo, kad didesnis laivas turi duoti kelią mažesniems laivams, kad jūreiviai laipteliais turi lipti atbulomis, o laivo stabdis– inkaras.

Ši kelionė dar labiau sustiprino grupės vaikų ir pedagogų tarpusavio ryšius, jos metu vaikai įgijo žinių, naujos patirties ir gerų emocijų. Kad buvo smagu, patvirtino mielos trimetės keliautojos klausimas mokytojai, kada bus kita išvyka. Už suteiktą galimybę keliauti, atrasti ir patirti nuoširdžiai dėkojame svirplyno tėveliams ir direktorei Linai.

Parengė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rasa Bakšienė