Helovynas - viena mėgstamiausių ir labiausiai laukiamų „Svirpliukų“ grupės vaikų švenčių ir „baisiai“ linksma pramoga.

Šiais metais mokytojos kartu su tėveliais pasiskirstė darbais ir įrengė Moliūgo STEAM laboratoriją

grupės aplinkoje. Penktadienio rytą į laboratoriją susirinko gausus būrys tradiciniais Helovyno personažais pasipuošusių tyrinėtojų: raganaičių, monstrų, magų, žmogus voras ir kt. Jaukiai švietė laboratorijos šeimininkai - moliūgų žibintai, šalia jų bolavo nebylūs vaiduoklių siluetai, voratinklį tyliai audė visas būrys vorų, šmirinėjo žiurkės, sklandė šikšnosparniai.

Po ryto rato, kurį vaikai papuošė Helovyno atributais, prasidėjo įspūdinga kelionė po STEAM laboratoriją: mažieji tyrinėtojai atliko įvairius eksperimentus su spalvomis, su magnetų pagalba pažadino miegančius vaiduoklius, sužinojo, kaip išradingai ir neįprastai galima pripūsti balionus ar pakelti subliuškusią skeleto ranką.

Patys mažiausi svirplyno tyrinėtojai ir atradėjai linksmai ieškojo ant šviesos stalo pasislėpusių vorų bei vabalų. Priešmokyklinio amžiaus vaikai atrado slaptas raides, iš jų sudėjo žodį, kurį skaitė ir kopijavo. Ypač visiems vaikams patiko „išlaisvinti“ ledo kubeliuose įšalusius vorus, vaiduoklius bei monstrų akis, pilant su švirkštais ar lašinant pipetėmis ant ledukų šiltą vandenį.

Pasibaigus tyrinėjimams bei eksperimentams, visų laukė šventinis stalas, vaikai ragavo moliūgo, vaišinosi užkandžiais. Šventė nepraėjo be smagių skeleto šokių, linksmų žaidimų su balionais, vaikų kurtos pasakos ir smagaus filmuko apie draugišką vaiduokliuką Kasparą.

Smagu, kad tokia pramoga - veikla vaikams ne tik svetimų tradicijų populiarinimas, tai puiki proga išbandyti ir pritaikyti naujas veiklas bei smagiai praleisti laiką su ugdytiniais, padėti jiems pajusti ir patirti pažinimo džiaugsmą. Smagių visiems Helovyno atradimų ir jaukių rudens vakarų.

.

Parengė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rasa Bakšienė