„Spindulėlių“ grupės priešmokyklinukai vykdė projektinę veiklą - STEAM tyrinėjimai ir atradimai. Grupėje įkūrėme laboratoriją, kurioje mokėmės kaip pasidaryti galimų įdomybių, sužinojome, kodėl ir kaip tai vyksta, skaitydami ir keliaudami kartu su „Mėgintuvėlio kelionės“ knygele. Laboratorijoje pamatėme stebuklingas gėles, judančius vabaliukus, drakono dantų pastą, paslaptingą raštą ir dar daug įdomybių. Prieš pradedant Mėgintuvėlio kelionę, lankėmės Utenos STEAM centre ir išsiaiškinome kas yra laboratorija, ką galima joje veikti, stebėjome bandymus. Savo žinias apie bandymus tobulinome „Saulės“ gimnazijos chemijos kabinete, kur mokytoja Onutė Meškauskienė parodė bandymus „Ežiukas“, „Vulkanas“, „Stebuklingos spalvos“, mokė juos atlikti. Vaikai komentavo atliekamus veiksmus, taip lavindami, praturtindami savo žodyną naujais žodžiais, sąvokomis. Laboratorijas vaikai įkūrė ir namuose. Padedami tėvelių, vaikai mokėsi ne tik atlikti bandymus, bet juos nufilmuoti, atsiųsti mokytojai ir ryto rato metu Smart lentoje žiūrėti su draugais, reflektuoti. Įsitikinome, kad dar daug bandymų, buvome nematę, tai „Šviečiantys mandarinai“, „Vaivorykštė“, „Siūlų pėdsakai“ ir kiti smagūs eksperimentai. Eksperimentuodami vaikai džiaugiasi, tobulėja, pasitiki savo jėgomis, sugeba veikti, priimti sprendimus, išmoksta spręsti problemas, ima geriau suvokti juos supantį pasaulį.

Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Violeta Pečentauskienė