Kai žemę sukaustė šaltukas ir užklojo  balti, stori sniego patalai  ,,Pelėdžiukai" vykdė projektą  ,,Per sniegą ir ledą. STEAM žiemos laboratorija".

Projektinių veiklų metu vaikai aktyviai įsitraukė  į žiemos pažinimo procesus, turėjo galimybę stebėti, tyrinėti, eksperimentuoti, bandyti ir taip mokytis apie tokius žiemos reiškinius kaip sniegas, pūga, ledas, šaltis, pusnys, atrasti sniego ir ledo savybes.

Stebėdami, tyrinėdami gamtą ir gamtos reiškinius, vaikai įsitikino, kad ir žiemą oras gali būti labai permainingas – vieną dieną gausiai sninga šąla, pusto, o kitą dieną, žiūrėk, jau krapnoja lietus ir telkšo balos. Vaikai išsiaiškino, kad, esant pliusinei oro temperatūrai, iš dangaus krintančios snaigės virsta lietumi, o žemę nuklojęs sniegas ima tirpti. Atrado sniego savybes. Džiaugėsi sniego teikiamais malonumais. Lauko erdvėse aktyviai judėjo, išgyveno begalinį džiaugsmą. Kūrė pėdų raštus, statinius, juk lipdymas sniegu kiekvienam vaikui suteikia didelę kūrybinę laisvę. Lauke išbandė sniego – ledo inžineriją, sukasė sniego pilį, rito senius besmegenius, pasistatė  tvirtovę iš sniego rutulių.

Atliko įvairius tyrimus, bandymus ir eksperimentus su sniegu, vandeniu ir ledu. Pylė, šaldė, žiūrėjo pro didinamąjį stiklą, aptarė spalvą, sužinojo, kaip  susidaro, kuo virsta ištirpus, matavo, lygino, dažė, lietė, lipdė,  Įsitikino, jog tirpdamas sniegas ir ledas virsta vandeniu, ledas tampa slidus, nes buvo nelengva išlaikyti rankose. Atliko eksperimentą su ledukais – ant vieno lašino šaltą vandenį, ant kito karštą vandenį,  trečią kaitino virš liepsnelės, įsitikino, kad sparčiausiai ledas tirpsta nuo šilumos.

Šio projekto metu ,,Pelėdžiukai“ ugdėsi pažintinius gebėjimus,  mokėsi patirdami, atrasdami, ugdėsi kūrybiškumą,  įgijo patirties apie gamtos reiškinius žiemą, susipažino su ledo ir sniego savybėmis bet ir patyrė daug įspūdžių ir teigiamų emocijų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Inga Bitautienė