Kovo 10-ąją Lietuvoje nuo seno švenčiamas sparnuočių sugrįžimas. Ši diena vadinama 40-ties paukščių diena. Šiai dienai ir šiai progai nuo seniausių laikų lietuvių tauta yra sukūrusi įvairiausių dainų ir žaidimų, kad 40-ties paukščių diena būtų išskirtinai paminėta, pagarbinti parskridę paukščiai, kad žmonės, ypač vaikai, mylėtų, pažintų ir neskriaustų sparnuočių.

Bundanti gamta, atsinaujinanti žemė, grįžtantys paukščiai ir šiltas vėjas su saulės spinduliais visus „Eglutės“ mokyklos – darželio vaikus pakvietė stebėti tyrinėti, patirti. Pasitikdami grįžtančius paukščius pasiūlėme įvairių veiklų tiek grupėse, tiek lauke. Projekto metu vaikai turėjo galimybę diskutuoti, tyrinėti, stebėti, patirti ir kurti, susipažinti su grįžtančiais į Lietuvą paukščiais. Dalyvaudami įvairiose veiklose sužinojo, kur paukščiai gyvena, kuo minta, kaip atrodo, kokias giesmes gieda. Projekto kulminacija, renginys darželio kieme „Čiulba ulba paukšteliai“. Šventę pradėjo šiuose kraštuose žiemojusi varna ir iš šiltųjų kraštų parskridęs gandras. Du paukščiai varžėsi, kuris iš jų pats gražiausias. Susirinkę ugdytiniai pristatė pasirinktus paukščius. Mažiausieji vaikai pasipuošę žvirbliukais, visus linksmino savo čirškėjimu. Linksmas giesmeles užgiedojo pempės. Parskridęs gandrų būrys pradžiugino savo kleketavimu. Kiemelyje atskrido ir vyturėliai, kurie paskelbė, kad pavasaris jau ateina. Varnėnai labai džiaugėsi jiems padovanotais nameliais - inkilėliais, kuriuos kiekviena grupė iškėlė savo žaidimų aikštelėse. Ačiū tėveliams, kad pasirūpino paukštelių nameliais.

Visi džiaugėsi į Lietuvą sugrįžtančiais iš šiltųjų kraštų paukščiais ir įsitikino, kad visi paukščiai savitai gražūs ir labai mylimi.

Projekto metu vaikai pagilino žinias apie grįžtančius į mūsų šalį paukščius, lietuvių papročius ir tradicijas. Tikimės, kad susipažinę su gyvosios gamtos dalimi – paukščiais, juos stebės, domėsis ir saugos kasdieniame gyvenime. Esant gamtoje išgirs ir atpažins skirtingų paukščių balsus.

Parengė ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Aušra Paškevičienė