Utenos mokyklos – vaikų darželio „Eglutė“ vaikai   kovo 20 - ąją paminėjo Pasaulinę Žemės dieną. Į „Saulės“ gimnazijos stadioną, pasipuošę įvairia atributika, „Eglutės“ darželio vaikučiai, susirinko budinti Žemę sportuodami. Iškilmingai nešdami Žemės vėliavą į stadioną žengė priešmokyklinukai „Spindulėliai“. Apėję stadione ratą, visi šventės dalyviai buvo pakviesti bendrai rytinei mankštai, kurios metu visi vaikai ir pedagogai apšilo ir pasimankštino prieš jų laukiančias estafetes. Kad žaidynės vyktų sklandžiai, mokytojos Violeta ir Audrutė supažindino komandas su žaidimo taisyklėmis ir visi pajudėjo į nurodytas vietas, kur laukė sudėtas sporto inventorius įvairioms rungtims. Na, ir užvirė tikra kova. Įdomios rungtys skatino visus dalyvauti, įveikti rungtis. Patys mažiausieji žaidė judriuosius žaidimus.

Išbandę savo jėgas visose estafetėse, vyresnieji vaikai, naudodami STEAM metodą iš gamtinės medžiagos ir konstruktorių, sudėliojo žodį ŽEMĖ.

Dar ilgai netilo vaikų klegesys stadione. Vaikai neskubėjo grįžti į darželį, mėgavosi gražiu oru, žaidė. Grįžę į darželį „Svirpliukų“ grupės vaikai iškėlė Žemės vėliavą. Apsilankę piešinių ir žemės maketų parodoje, vaikai diskutavo, kokia graži mūsų Žemė, kaip ja reikia rūpintis. „Svirpliukų“ grupės auklėtinis Džovanis, sukonstravęs iš Lego erdvėlaivį, apskriejo aplink Žemę. Šventė baigėsi, tačiau Žemės dienai skirti renginiai dar tęsiasi.

Kitą dieną „Spindulėliai“ dalyvavo gimnazistų Žaliojoje konferencijoje. Pasveikinę visus dainele ir ketureiliu, priešmokyklinukai atidžiai klausė, žiūrėjo pristatomus gimnazistų darbus apie susitelkimą saugoti Žemę ir visa, kas gyva yra joje.

Pasitikę Žemės dieną, leisimės į atradimų ir pažinimo kelionę mūsų žemės takais. Mylėsime Žemę, džiaugsimės mūsų gamta palikdami ją švarią ateinančioms kartoms.

Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Pečentauskienė